O nas Drukuj
piątek, 19 czerwca 2009 15:16 / Wpisany przez Administrator

Towarzystwo Sport Wychowanie Obronność im. Zawiszy Czarnego zostało założone przez osoby w różny sposób związane bądź wywodzące się głównie z sekcji pięcioboju nowoczesnego Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego Legia, w tym trenerów, działaczy, zawodników tego klubu, z których część jest oficerami WP.

 

Dla założycieli Towarzystwa związek sportu z wojskiem i wychowaniem młodzieży jest oczywisty i sport postrzegany jest także poprzez jego użyteczność dla obronności kraju, a co za tym idzie w tej użyteczności ma on silny związek z patriotyzmem, kształtowaniem sprawności żołnierskiej i rycerską tradycją Wojska Polskiego.

 

Choć znaczna część założycieli jest lub była związana ze sportem wyczynowym, wszyscy wyznają przekonanie, że cechy i umiejętności kształcone przez sport są równie ważne, co mierzalne wyniki, nie tylko w sporcie i walce, ale także w codziennych zmaganiach każdego człowieka.

 

Członkowie Towarzystwa organizują i prowadzą treningi w zakresie sportu wyczynowego i amatorskiego, także w formie rekreacji, w dziedzinach związanych z szermierką, strzelaniem, walką wręcz i przemieszczaniem się.